שטח אפור – בכורה

ארבע נשים בשטח אפור מתמודדות עם שאריות הסגר. האובססיה הבלתי פוסקת בגוף; הטענה-ריקון-עשיה-עצירה. חשופות על במה של 360 מעלות כאשר כל פאה צופה, מתבוננת ומבקרת אותן. אין לאן להימלט. החשיפה העצמית כלפי הכלל. השמיים הפתוחים של בית אליאנס מאפשרים לדמיון, לרעיונות ולתקווה לחלחל. נוצר מבנה אלטרנטיבי של בית שהעשייה בו, האובססיה, החזרתיות, מתבצעות כלפי חוץ. כמו דורשות שיסתכלו עליהן, דורשות אהדה ואישור להצלחה. נשאלת שאלה האם העשייה שלנו אינה קיימת אם היא לא מוצגת? האם העשייה מתרחשת או נחשבת גם ללא פוסט ברשתות החברתיות?

מוסיקה: אסף ג׳ימס בר און
רקדניות שותפות: אדר ריקליס, פרי לוסטיגר , שרון ברבקוב ,סופיה קרנץ

סופיה קרנץ היא כוראוגרפית ורקדנית ירושלמית שנולדה בשנת 1985. בעלת תואר שני בקומפוזיציה מהאקדמיה למוסיקה ומחול ע״ש רובין בירושלים ותואר ראשון במחול ביצוע והוראה מהאקדמיה למוסיקה ולמחול ע״ש רובין ירושלים. עבודותיה מוזמנות להופיע בפסטיבלים וארועים בארץ ובעולם, סופיה זכתה בפרס קרן שרת לכוראוגרפיה לשנת 2010.
למדה ועבדה בחו”ל במספר פרויקטים יוקרתיים וביניהם -liceu בברצלונה, ו- Ballet Junior בג’נווה. עבדה עם כוראוגרפים מובילים בישראל: רונית זיו, סהר עזימי, מיכל הרמן, עופרה אידל, רובי אידלמן, אודליה קופרברג, שלומי פריג’ ואלעד שכטר.
יצירותיה עוסקות במתח שבין אסתטיקה, מינימליזם, קונספטואליות ותוכן תרבותי. מציגה רצפים תנועתיים המסיתים את הדמיון והאינטלקט לשוטט בתחומי האמנות, הפוליטיקה והתרבות. עבודותיה דנות בתפיסה של החברה לגבי תפקידים וסטריאוטיפים נשיים, הדימוי, החלומות, הפחדים, הגוף, הספקות, המורכבות, הכוח, החופש והעבדות.

 

5.10 | 20:00
6.10 | 20:00
7.10 | 20:00
בית אליאנס, כי״ח 5 ירושלים

הצטרפו לניוזלטר